Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Strona BIP Urzędu

Pożar Jaźwiny - Podsumowanie

Poprawiono: 26 maj 2020
Utworzono: 26 maj 2020

Jak wielokrotnie informowałem Państwa, w dniu 2 kwietnia br. we wsi Jaźwiny, w gminie Borowie miał miejsce pożar, w wyniku którego uległ spaleniu budynek mieszkalny. Mieszkaniec tego domu otrzymał tymczasowe lokum w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaźwinach, za co chcę serdecznie druhom strażakom podziękować. Następnie podjęta została inicjatywa zbiórki środków finansowych przede wszystkim wśród mieszkańców gminy. Warto zauważyć że na terenie naszej gminy od wielu lat przyjął się zwyczaj, udzielania pomocy przez wszystkich mieszkańców gminy. Na okoliczność tego pożaru Kierownik GOPS Pan Tomasz Majczyna uruchomił specjalne konto bankowe w Banku Spółdzielczym w Garwolinie. Wpłynęły środki finansowe z 17 sołectw ( Borowie, Nowa Brzuza, Stara Brzuza, Gościewicz, Filipówka, Kamionka, Wilchta, Głosków, Łętów, Słup Pierwszy, Słup Drugi, Jaźwiny, Gózd, Chromin, Łopacianka, Laliny, Iwowe), w kwocie 32 208 zł i wpłat indywidualnych z terenu gminy, powiatu i całego województwa mazowieckiego w kwocie 7 560 zł, to daje łączną kwotę 39 768 zł. W tym gospodarstwie były niezagospodarowane dwa pomieszczenia w budynku gospodarczym, które postanowiliśmy wykorzystać na nowy lokal mieszkalny. Już 7 kwietnia firma remontowa rozpoczęła remont, a 29 kwietnia roboty zostały zakończone i lokal przekazano poszkodowanemu. Koszt robót wraz z wyposażeniem łazienki i kuchni wyniósł 40 000 zł, dodatkowo zakupiona została nowa kuchnia gazowa i lodówka za kwotę 1580 zł. Ponadto Firma Dez-Der z Łopacianki przekazała między innymi nową pralkę. Nasz Ośrodek Pomocy Społecznej również sfinansował część poniesionych wydatków. W okresie panującej pandemii coronawirusa podejmowane działania były bardzo trudne do wykonania. Niemniej jednak wszystko udało się zrobić. Chcę w tym miejscu podziękować strażakom za włączenie się zarówno w akcję gaszenia pożaru, uprzątania pogorzeliska, rozbiórki spalonego domu, a także zbiórki wśród mieszkańców gminy środków finansowych. Dziękuję radnym Rady Gminy, sołtysom za pomoc w zbiórce środków finansowych. Bardzo dziękuję firmie EKO - LIDER Pana Jarosława Wyglądały za nieodpłatną usługę odbioru odpadów, firmie z Pilawy Pana Fica za nieodpłatne zdjęcie pozostałości eternitu ze spalonego budynku, firmie wodociągowo -kanalizacyjnej z Miętnego Państwa Pytel za szybkie nieodpłatne wykonanie przyłącza wodociągowego i kanalizacyjnego do nowego lokalu, Dziękuję firmie Pana Henryka Zająca z Górzna i Zakładu Energetycznego z Mińska Mazowieckiego za bardzo szybkie podłączenie prądu do nowego lokalu. Nade wszystko bardzo dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przekazali środki finansowe na pomoc pogorzelcowi i oczywiście pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej za nadzorowanie przebiegu wszystkich działań jakie miały miejsce.
Jednocześnie informuję, że z dniem 30 maja 2020 roku konto bankowe otwarte na ten cel zostaje zlikwidowane. Serdecznie dziękuję wszystkim Państwu za udzielone wsparcie.

 

Wójt Gminy Borowie

Wiesław Gąska

Kontakt

Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Do góry

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.