Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Strona BIP Urzędu

W dniu 26 listopada 2016 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbył się Gminny Dzień Seniora.

Uroczystość została poprzedzona mszą św. sprawowaną przez Proboszcza Parafii Borowie ks. Dariusza Parafiniuka w intencji par obchodzących jubileusz Złotych Godów oraz wszystkich seniorów z gminy Borowie.

 

11 listopada 2016 roku w Borowiu odbyły się obchody Święta Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. o godz. 1200 odprawioną przez Proboszcza Parafii Borowie ks. Dariusza Parafiniuka w intencji Ojczyzny. Na uroczystości obecni byli: Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska, Sekretarz Gminy Borowie Marta Serzysko, Poczty Sztandarowe Publicznego Gimnazjum im. Aleksandra Sasimowskiego w Borowiu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Aleksandra Sasimowskiego w Borowiu, Publicznego Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głoskowie, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głoskowie oraz Poczty Sztandarowe OSP w Borowiu, OSP w Głoskowie, OSP w Iwowem, OSP w Lalinach, dyrektorzy szkół z terenu gminy Borowie, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Borowiu Katarzyna Iwaniec i Kierownik SP ZOZ Edward Dąbrowski oraz zespoły ludowe i mieszkańcy.

W dniu 7 października 2016 roku w Zespole Szkół w Głoskowie odbył się Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość poprzedzona została mszą świętą w Kaplicy w Głoskowie odprawioną przez Proboszcza Parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. Ryszarda Andruszczaka, Proboszcza Parafii Borowie ks. Dariusza Parafiniuka oaz wikariusza Parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie ks. Wiesława Mućka w intencji pracowników oświaty. W uroczystości udział wzięli: Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Wójt Gminy Borowie Wiesław Gąska, Przewodnicząca Rady Gminy Alicja Szaniawska, Sekretarz Gminy Borowie Marta Serzysko, Skarbnik Gminy Hanna Ośko, Kierownik Wydziału Oświaty, Geodezji i Rozwoju Gospodarczego Jacek Walecki, Kierownik Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Borowiu Edward Dąbrowski, dzielnicowy sierż. sztab. Łukasz Rosłaniec oraz dyrektorzy i pracownicy szkół z terenu Gminy Borowie.

Uroczystość otworzyła Małgorzata Piętka Dyrektor Zespołu Szkół w Głoskowie, witając zaproszonych na uroczystość gości.

21 sierpnia 2016 roku odbyły się Gminne Dożynki w Borowiu. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 1200 mszą świętą w kościele p.w. Trójcy Świętej w Borowiu, sprawowaną przez ks. proboszcza Dariusza Parafiniuka.

Po mszy św. korowód dożynkowy z wieńcami dożynkowymi przemaszerował ulicami Borowia na parking przed budynkiem OSP, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. W korowodzie dożynkowym przemaszerowała Gminna Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Michała Szostaka.

Kontakt

Gmina Borowie, woj. mazowieckie

ul. A. Sasimowskiego 2

tel./fax 25 685 90 70/72

gmina@borowie.pl

Do góry

Strona korzysta z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki.